X
Gdzie kupić

JAK PRAWIDŁOWO PIELĘGNOWAĆ SAMOCHÓD

KROK PO KROKU

1. wstęp i przygotowanie
2. mycie wstępne
3. czyszczenie felg
4. mycie właściwe
5. doczyszczanie karoserii
6. przygotowanie lakieru
7. woskowanie
8. CZYSZCZENIE WNĘTRZA
9. Zabezpieczenie wnętrza
10. pielęgnacja opon
11. czyszczenie szyb
12. ODŚWIEŻANIE LAKIERU

Autodetailing to proces polegający na pielęgnacji i renowacji elementów wewnętrznych oraz zewnętrznych samochodu. Pozwala obcować z wyjątkowymi kosmetykami o miły zapachu oraz ciekawych teksturach, służącymi do ochrony i mycia pojazdów. Sprawia, że każdy samochód może odzyskać swój dawny blask i nienaganny wygląd.

Przygotowując się do pielęgnacji auta należy uzbroić się w nieco cierpliwości oraz dobry nastrój, który pozwoli bawić się z kolejnymi produktami. Dobrze jest także przyszykować pianownicę, dwa wiadra, gąbkę i szmatę. Może przydać się także pędzelek lub pędzelki by wyczyścić detale, zmiotka oraz odkurzacz. Niezbędny jest również dostęp do wody, która posłuży do mycia i spłukiwania samochodu.

W przygotowanym przez nas poradniku uczymy kolejnych etapów pielęgnacji samochodu. Niektóre z nich można jednak pominąć jeśli aktualny stan samochodu nie wymaga ich wykonania. Na przykład jeśli samochód niedawno był myty może nie być konieczne mycie wstępne. Istotny jest efekt jaki chcemy uzyskać i co za tym idzie właściwe zdiagnozowanie potrzeb i wybór odpowiednich produktów umożliwiających ich zaspokojenie.

Przejście przez wszystkie etapy opisane w poradniku pozwoli na wyczyszczenie i przywrócenie blasku każdemu samochodowi. Będzie nie tylko czysty, ale także zacznie przyciągać wzrok innych. Ponadto zabezpieczy wszystkie wypielęgnowane elementy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA